Wakacje na jachcie morskim

Rejs żeglarski w Chorwacji, Grecji lub na Karaibach to najlepszy sposób na spędzenie udanych wakacji i poznanie nowych krajów. czarter jachtów, wynajem jachtów, czarter jachtów Grecja W czarterze dostępne są różne jachty jednokadłubowe, katamarany, klasy ekonomicznej, prestiżowej, zupełnie nowe lub wieloletnie. Jachty dostępne w czarterze są zawsze dobrze utrzymane, w pełni wyposażone w pomoce i przyrządy nawigacyjne, wyposażenie kuchenne, ponton i wszystko, co potrzebne jest do żeglowania.

Działając na zasadzie agencyjnej, agencje czarterowe w Polsce, otrzymują prowizję od firm czarterowych, dzięki czemu nie muszą dodawać do niej własnej marży. Oznacza to, że ceny oferowanych czarterów jachtów są identyczne a nawet niższe niż w firmach czarterowych na całym świecie. Ponadto, czarterując jacht przez agenta w Polsce, zaoszczędzasz na kosztach przelewów zagranicznych, które często nie są małe. Należność za jacht reguluje się u agenta w Polsce, a on (polski agent) pokrywa wszelkie koszty przelewów zagranicznych za czarter jachtu.

Agencje żeglarskie posiadają w ofercie wszystkie najważniejsze akweny żeglarskie (jachtów czarterowych) na świecie. Począwszy od czarterów na Bałtyku, poprzez Chorwację, Grecję, Turcję, przez Karaiby, Malezję, Tajlandię i Seszele a skończywszy na Australii. Na specjalne życzenie organizowane są rejsy i czartery na każdym akwenie i dla dowolnej liczby osób. Dla indywidualnych osób możliwy jest czarter kabin na jachtach z załogą stałą.

Na co należy zwrócić uwagę czarterując jacht w Grecji? Czarterując jacht za granicą, w pierwszy dzień rejsu, podczas przejęcia jachtu musimy dokonać przeglądu wyposażenia. Jest to jeden z najważniejszych dla naszego bezpieczeństwa (realnego i finansowego) momentów rejsu. Należy kolejno, bardzo starannie, dokonać przeglądu wyposażenia jachtu. Po otrzymaniu wykazu wyposażenia od agencji czarterowej, kolejno sprawdzamy wszystkie pozycje odznaczając ich obecność lub brak, wpisując liczbę (np. odbijaczy) oraz uwagi dotyczące stanu elementów wyposażenia (np. brak listew, uszkodzone klamki w bulajach, porysowane burty, czy ruszające się sztyce relingów).

Czartery jachtów w Chorwacji, w Grecji czy na Karaibach są naprawdę blisko! Agencja żeglarska pomoże ci w organizacji przelotu na miejsce czarteru jachtu lub rejsu. Za ich pośrednictwem można zarezerwować przejazd busem lub przelot samolotem. Do Chorwacji najlepiej udać się samochodem lub autobusem, do Grecji, Włoch czy Francji – samolotem (rejsowym lub czarterowym). Na Seszele i do innych krajów Azji latają niedrogie Air Emirates przez Dubaj.