Typy stoisk handlowych

Planując postawić stoiska gastronomiczne czy stoiska handlowe trzeba zastanowić się nad ich wyposażeniem w odpowiednią reklamę. Dobrze zaprojektowana będzie nie tylko cieszyć oko, ale nade wszystko pozyskiwać klientów dla właściciela takiego stoiska. Przede wszystkim samo stoisko bądź wyspa handlowa musi być odpowiednio zaprojektowana i oklejona, aby sama w sobie była atrakcyjną reklamą.

Wyspy handlowe czy inaczej kioski handlowe to niesamowicie dobry pomysł na postawienie stoiska w galerii handlowej, jeżeli nie stać nas na wynajęcie powierzchni pod cały butik. Niestety ceny w galeriach handlowych potrafią dochodzić do wielu tysięcy złotych, a czasami nawet euro, za metr kwadratowy, także często na miejsce w takim centrum handlowych mogą sobie pozwolić tylko wielkie sieci handlowe.

Drewniane fronty lakierowane albo wykonane ze specjalnych płyt drewnianych, są często surowcem wykorzystywanym przy stoiskach handlowych. Wynika to z faktu, że zwłaszcza w przypadku lakierowanych frontów z płyty drewnianej, na przykład płyty MDF, materiał wykorzystany do ich produkcji jest bardzo powtarzalny i posiada ogólnie przyjęty standard – dzięki czemu kupując płytę danego rodzaju możemy ją zawsze dopasować do innej.

Kupując meble sklepowe czy ogólnie wyposażenie sklepów, można rozejrzeć się za ofertami używanych akcesoriów, przykładowo na portalu OLX albo na Allegro. Może się okazać, że ktoś oferuje wyposażenie dokładnie takie, którego potrzebujemy – w dobrym stanie i w cenie na pewno wielokrotnie niższej, niż jakbyśmy kupowali nowe. Trzeba pamiętać, iż zwłaszcza na początku biznesu każda złotówka jest ważna!

Litery przestrzenne pozwalają na umieszczenie reklamy czy też informacji o naszym sklepie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bardzo często jako materiał do takowych liter wykorzystuje się front MDF lakierowany. Zrobiony ze specjalnej płyty drzewnej, taki materiał jest bardzo wytrzymały, a dodatkowa warstwa lakieru powoduje, że jest także odporny na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne.