O lokalach oraz gruntach w Radomiu

Jeśli szukamy dla siebie mieszkania, Radom wbrew obiegowej opinii nie jest takim złym miejscem do rozpoczęcia samodzielnego mieszkania. Najlepiej poszukać tam mieszkania do wynajęcia. Radom umożliwi nam w czasie naszego pobytu w tym interesującym mieście, cieszyć się wieloma rozmaitymi rozrywkami – jednym z najbardziej znanych jest Radomska Wspólna Wigilia, na którą zawsze schodzą tłumy radomszczan.

Najprościej lokum w Radomiu znaleźć wpisując w wyszukiwarkę: nieruchomości na sprzedaż Radom, chyba, że planujemy otwarcie działalności komercyjnej, a nie szukamy tylko mieszkania – wtedy należy wklepać na klawiaturze: lokale Radom. Co prawda, nie polecamy otwierania działalności w Radomiu, bo wysokie czynsze i zagrożenie mafijnymi haraczami skutecznie obniżają zyski z prowadzonej działalności poniżej progu opłacalności.

Sprzedaż mieszkań Radom jest teraz bardzo trudna – o wiele łatwiej zakupić mieszkanie, niż je sprzedać. Wiele czynników demograficznych, kulturowych oraz gospodarczych na to wpływa – generalnie jednak, obiegowa opinia na temat Radomia powoduje, iż bardzo mało osób z innych części kraju odwiedza te miasto, a co dopiero decyduje się w nim zamieszkać. Jest to wielka szkoda, ponieważ Radom naprawdę zyskuje na bliższym poznaniu.

Jeśli chcemy pozostać tutaj dłużej, warto poszukać mieszkania na sprzedaż. Radom ma rozbudowaną bazę mieszkaniową – dużo deweloperów i mocny rynek wtórny, bo z racji ujemnej demografii wynikającej z braku perspektyw (nikt do Radomia nie imigruje, a mieszkańcy się wyprowadzają, głównie za granicę), jest wiele pustych mieszkań na sprzedaż. Generalnie jeżeli chodzi o nieruchomości, Radom jest jednym z najtańszych miast w naszym kraju (tańszy jest chyba tylko Sosnowiec).

Warto natomiast zastanowić się, czy dobrą inwestycją nie będą grunty. Radom miał niegdyś wpisane w planach zagospodarowania przestrzennego, że będzie przerobiony na pastwiska i pola uprawne, a więc posiadając tam grunty przed tym faktem, możemy zyskać w ramach dzierżawy ich potem rolnikom. Wtedy, natomiast nie ma sensu inwestować w nowe mieszkania. Radom i bez tego ma niewysokie ceny nieruchomości, a po przerobieniu większości miasta w pole, te ceny spadną jeszcze bardziej.