instalacja anteny satelitarnej

Wycelowanie i regulacja anteny.
Podłącz do odbiornika satelitarnego przewody i uruchom go. Na ekranie telewizora pojawi się plansza zawierająca wskaźnik sygnału. Obserwując wskazania wskaźnika sygnału wykonuj bardzo drobne ruchy anteną. Poszukuj położenia anteny, w którym wskazania będą najwyższe. Pasek wskaźnika sygnału powinien zmienić kolor na zielony. Następnie dokręć śruby mocujące antenę do masztu. Po właściwym ustawieniu anteny, wyświetlona zostanie plansza z informacją o sposobie aktywowania telewizji.

Przed przystąpieniem do montażu: • Wybierz miejsce – powinno ono zapewniać widoczność nieba w kierunku południowym
• Zgromadź materiały i narzędzia: – zestaw antenowy, czyli antenę z konwerterem
– maszt anteny lub wspornik montowany do ściany albo balustrady
– kabel antenowy do instalacji satelitarnej
– wtyczki typu „F” nakręcane na kabel – klucze i narzędzia

Profesjonalny montaż i ustawienie anteny satelitarnej wymagają użycia sprzętu pomiarowego i narzędzi, dlatego zalecamy abyś skorzystał z usług wyspecjalizowanej firmy wykonującej instalacje w Twojej okolicy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Instalator zamontuje i skonfiguruje Twój sprzęt do odbioru telewizji poprawnie. Jeżeli dysponujesz narzędziami, możesz spróbować zainstalować antenę satelitarną. W wielu przypadkach nie jest to trudne, mogą jednak zdarzyć się sytuacje, w których konieczne będzie skorzystanie z usług firmy zajmującej się montażem anten. Zanim zdecydujesz się zacząć, przeczytaj poniższą instrukcję.

Prowadzenie przewodów.
Przewód łączący zestaw antenowy z dekoderem telewizji o dobrej jakości długości do 30 metrów nie ma wpływu na jakość odbioru. Przewód powinien być zamocowany i poprowadzony w miejscach gdzie nie ma ryzyka potknięcia się o przewód lub jego uszkodzenia. Unikaj powstawania nagłych zagięć przewodu. Po sprawdzeniu, jaka długość kabla jest Ci potrzebna, kup odcinek z przynajmniej 3 m rezerwą.

Montaż masztu lub wspornika anteny.
Masztem powinna być stalowa rura o średnicy zewnętrznej zalecanej w instrukcji montażu anteny. W sklepach z antenami satelitarnymi można zaopatrzyć się w różnego typu uchwyty do anten mocowane do muru lub poziomej barierki. Wybierz uchwyt dostosowany do miejsca montażu. Uchwyt należy zamocować do sztywnego podłoża i bardzo solidnie, ze względu na możliwe skutki upadku anteny.