Garmin Edge 500

W sprzedaży osprzętu kolarskiego ostatnio pojawił się nowy gadżet. Producent zza oceanu wypuścił najnowszy licznik rowerowy. Niewielu szczęściarzy widziało go na żywo, a jeszcze mniej miało okazję przesiąść się na niego to ja już miałem okazję przetestowania. Nowy sprzęt Garmina Edge 520 ucieszy wszystkich miłośników nowości technologicznych, gdyż wyposażono go w ich całe mnóstwo.

W nowym liczniku Garmin Edge 520 wprowadzono duży – 2,3” kolorowy, dotykowy ekran. Zaletą są przyciski funkcyjne umieszczone na obrzeżach wyświetlacza, co daje wygodne poruszanie się po funkcjach, bo nic tak nie zniechęca jak to że za każdym razem trzeba się wycofać do menu głównego w celu przejścia do innych funkcji. A tak odpowiednim przyciskiem wybieramy właściwy ekran.

Wśród dobrze znanych funkcji takich jak powiadomienia z telefonu, informacja o pogodzie, czy śledzenie na żywo w Garmin Connect, licznik Edge 520 pozwala na połączenie ze Stravą. Dzięki opcji Strava Live Segments możemy ścigać się z innymi użytkownikami, otrzymywać na żywo wyniki i po zakończeniu trasy listę rankingową.