omc-records – Nagraj z nami

W XXI wieku, kiedy internet jest powszechnie dostępny na rynku pojawia się coraz to większa ilość stron internetowych o muzyce. Pomaga to ludziom w odnalezieniu strony o tej tematyce ale również utrudnia nam dotarcie do najciekawszych stron

Muzyka w internecie jest obecnie bardzo popularna, jednakże problem zaczyna się gdy sami chcemy stworzyć coś swojego. Dzięki pomysłowości niektórych portali możemy bez wysiłku zrobić to czego zawsze pragnęliśmy i podzielić się radością z swoimi znajomymi
Dodatkowo, dzięki dobrodziejstwom dzisiejszej technologii nagranie własnego utworu nie zajmie nam więcej niż kilka godzin.

Kwestia prawna podczas nagrywania utworu muzycznego rozstrzygana jest poprzez zawarcie umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Najczęściej umowa ta zawierana jest z osobą fizyczną dla której to tworzony jest utwór, zdarza się jednak, że to firma zleca stworzenie utworu muzycznego, wystawiana jest wówczas faktura VAT.

Aktualnie powstaje coraz więcej stron internetowych oferujących możliwość nagrania swojego kawałka co sprawia, że trudno jest wybrać tą właściwą. Warto wtedy zapoznać się z tym co oferują.Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na to czego szukamy oraz oczekujemy, warto również zapoznać się z portfolio. Po drugie warto przesłuchać kilka wcześniejszych prac autora, i sprawdzić czy styl oraz wykonanie nam pasuje. Często zdarza się, że podczas szukania studia muzycznego odrzucamy wiele z nich, gdyż na pierwszy rzut oka wydają się nam mało profesjonalne a tak na prawdę nie zapoznaliśmy się nawet z ich twórczością.

Niestety niewielu producentów muzycznych ma bogatą ofertę swojej działalności. Czasami jednak zdarza się, że studio nagrań posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Jednakże oczekujemy nie tylko rozwiniętej oferty czy portfolio, istotne jest również to aby utwór został nagrany profesjonalnie oraz aby cena była rozsądna.