Okiem handlowca

Oczywiście zawsze pozostaję kwestia ceny „zdecydowanie za wysoka”…ale czy wybierając się w podróż na koniec świata zaufalibyśmy pojazdowi, który pozostawia wiele do życzenia? Czy też skłonni byli byśmy do grubszego wydatku kosztem naszego bezpieczeństwa? Podobnie jest z siecią sprężonego powietrza, z narzędziami, im bardziej innowacyjne oraz niezawodne one będą tym solidniejsza będzie przyszłość oraz pozycja mojego klienta na rynku a co za tym idzie zaufanie co do mojej osoby oraz firmy, którą reprezentuje.

Obszerny asortyment wyrobów którymi dysponuje pozwala mi na szeroki wachlarz możliwości. Zawsze biorę pod uwagę branżę, w której funkcjonuje mój klient, dbam o to by w tej dziedzinie mógł rozwijać swoje skrzydła, oczywiście poprzez innowacyjność jaką oferują mu produkty Atlas Copco.

Staram się codziennie dotrzeć do jak największej grupy odbiorców naszych produktów oraz pokazanie im wartości jaką do przemysłu wnosi marka Atlas Copco. Grupę odbiorców stanowią nie tylko firmy o zasięgu międzynarodowym, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa, które jak wiemy stanowią siłę napędową naszego przemysłu. Wśród nich mogę wyróżnić zwłaszcza firmy z branży produkcyjnej.

Od roku zajmuję stanowisko handlowca w firmie Kompresor Service, głównego dystrybutora światowego lidera w zakresie pneumatyki jakim jest Atlas Copco, to firma posiadająca mocną pozycję na rynku, także w Polsce. Podzielona jest na cztery główne dywizje: Technikę sprężonego powietrza, technikę narzędzi przemysłowych, technikę górniczą i budowlaną. Moja praca skupia się głównie wokół dwóch pierwszych, w których skład wchodzą sprężarki, systemy uzdatniania powietrza oraz narzędzia pneumatyczne. Naturalnie każda grupa produktów podzielona jest na inne podgrupy o czym idzie rozmawiać godzinami.

Moim zadaniem nie jest przysłowiowo „wcisnąć klientowi wszystko co tylko potrafię”, staram się podchodzić do każdego z nich indywidualnie, pod kątem analizy ich potrzeb. Klienci szczególnie kładą nacisk na niezawodność i oszczędność energii. Jadąc do klienta mam więc już pełen koszyk korzyści jakie mogę mu zaoferować, wszystkie składają się na markę Atlas Copco.