Zalety aparatu na zęby

Stałe aparaty ortodontyczne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, zaczynając od zwyczajnego metalu, poprzez tytan, aż po ceramikę i szafir. Wszystkie one są równie wytrzymałe, a wybór konkretnego materiału jest uzależniony przede wszystkim od estetycznych odczuć przyszłego właściciela aparatu. Ponadto, od obecnych w nim zamków czy też właściwych klapek zależy również czas koniecznego noszenia aparatu.

Ortodonta dziecięcy, poza oczywistymi umiejętnościami z zakresu leczenie wad zgryzu, powinien posiadać wiele dodatkowych cech, które pozwolą mu zjednać sobie najmniejszych pacjentów, takich jak umiejętność odwrócenia uwagi dziecka od zabiegu, który sam w sobie, nawet bezbolesny, może być bardzo stresującym przeżyciem. Przecież żaden rodzic nie chce, by zachowanie jego dziecka uniemożliwiało pracę ortodonty.

Jest wiele różnych rodzajów aparatów na zęby, a wybór konkretnego zależy od licznych czynników. Należy brać pod uwagę konkretną wadę zgryzu, czy aparat ma zostać założony na obie czy tylko na jedną szczękę, czy są jakieś przeciwwskazania do któregokolwiek aparatu. W związku z tym, że jest to dość ważna decyzja, dobrze jest poświęcić parę minut na jej przemyślenie, skonsultowanie ze specjalistą w tej dziedzinie.

Ortodoncja jest tą dziedziną stomatologii, której celem jest leczenie różnych wad zgryzu. Wiele osób wciąż boi się wizyty u ortodonty, lecz całkowicie bezpodstawnie. Zabiegi nie muszą już być bolesne, a wszystko to dzięki nieustannej pracy specjalistów nad ulepszeniem znieczuleń oraz całego potrzebnego sprzętu. Ponadto, dzięki poddaniu się zabiegu ortodontycznemu możemy pozbyć się w końcu dręczącej nas dolegliwości.

Aparaty ruchome są stosowane głównie do korygowania mniej poważnych wad zgryzu, a także u małych dzieci, którym nie wyrosły jeszcze zęby stałe. Są one również nazywane zdejmowanymi, dlatego że nie trzeba ich nosić cały czas, można je zdejmować nawet na kilka godzin. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, które, jak wiadomo, nie umieją szybko przyzwyczajać się do zmian.